Osaava henkilöstö palveluksessasi

Tinkimättömät laatutavoitteet ja halu palvella jokaista asiakasta mahdollisimman hyvin auttavat myös sinua löytämään tarkoitukseesi sopivimman kokonaisratkaisun.

Suomen Diesel Voima Osakeyhtiön henkilökunnalla on pitkä ja laaja-alainen kokemus varavoimajärjestelmien ja palopumppujen suunnittelusta, toimituksista ja huollosta.

Palvelemme asiakkaitamme joustavasti koko Suomessa ja huoltokäynnit eri puolille maata tapahtuvat Tampereen, Oulun ja Helsingin toimipisteistä.

Suomen Diesel Voima Osakeyhtiö
Teollisuustie 12
33330 Tampere

Puh. +358 10 231 5450
info@dieselvoima.fi
Y-Tunnus 1885764-3

Yhteystiedot

Tuomo Hammar

Toimitusjohtaja

Puh. +358 10 231 5452
tuomo.hammar@dieselvoima.fi

Mika Peltola

Liiketoimintajohtaja, varavoimajärjestelmät

Puh. +358 10 231 5455
mika.peltola@dieselvoima.fi

Markku Järvinen

Liiketoimintajohtaja, pumppujärjestelmät

Puh. +358 10 231 5453
markku.jarvinen@dieselvoima.fi

Petri Salminen

Tuotantojohtaja

Puh. +358 10 231 5456
petri.salminen@dieselvoima.fi

Lauri Antila

Liiketoimintajohtaja, huollot ja korjaukset

Puh. +358 10 231 5451
lauri.antila@dieselvoima.fi

Hanna Helassalo

Johdon assistentti

Puh. +358 10 231 5457
hanna.helassalo@dieselvoima.fi

Juha Ojala

Varavoimajärjestelmät, sähkösuunnittelu

Puh. +358 10 231 5459
juha.ojala@dieselvoima.fi

Jarmo Ritala

Myyntipäällikkö

Puh. +358 46 921 5628
jarmo.ritala@dieselvoima.fi

Virva Antila

Markkinointi

Puh. +358 40 757 4298
virva.antila@dieselvoima.fi

Tommi Turkia

Huoltotyönjohtaja

Puh. +358 10 231 5458
tommi.turkia@dieselvoima.fi

Katso

videolta tiimimme tapa viettää kesäpäivää.

Vihreät arvot

Otamme vihreät arvot huomioon kaikessa toiminnassamme. Pyrimme vähentämään mahdollisuuksien mukaan huollossa syntyvien jätteiden määrää. Tämä on mahdollista toteuttaa muun muassa öljynäytteiden otolla, jolloin sovituista kohteista otetaan näytteet ja toimitetaan analysoitavaksi.

Analyysin tuloksen perusteella pystytään yleensä harventamaan öljyjen vaihtoväliä, joka omalta osaltaan säästää luontoa. Samalla pystytään myös havaitsemaan ennakolta moottorin mahdollisten sisäisten vaurioiden tunnusmerkit ennen kuin vika aiheuttaa isompia vaurioita.

Kaikki huolto- /korjaustöissä syntyvä jäte hoidetaan asianmukaisesti kierrätykseen. Teemme yhteistyötä useiden eri jätteenkäsittely-yritysten kanssa, jotka huolehtivat osaltaan jätteiden ja vaarallisten jätteiden käsittelystä.

Ota yhteyttä